czwartek, 1 listopada 2012

Wzmacnianie włosów od wewnątrz

Moje włosy po szóstym olejowaniu, niestety bez użycia odżywki... Końcówki w strasznym stanie...
ps. Mam proste plecy, nie wiem dlaczego tak krzywo wyszły xD




Moc ziół jest niedoceniona. Oprócz masek/płukanek i toników, o których pisałam w poprzednim poście, zioła możemy również stosować wewnętrznie :) Na efekty trzeba poczekać min miesiąc.




Siemię lniane
Jest to bomba witaminowa :) Ma wspaniałe działanie na włosy, skórę i nasz przewód pokarmowy. Należy zmielić dwie łyżeczki siemienia lnianego w młynku do kawy, zalać 1 szkl ciepłej wody i poczekać aż napęcznieje. Następie wypić powstały żel. Można stosować również siemię niezmielone, ale jest ono mniej przyswajalne. Zmielone siemię można dodać do sałatek, jogurtów.


Drożdże
Drożdże piekarskie zawierają bardzo dużo witaminy B. Dzięki nim włosy szybciej rosną, pokawia się dużo nowych włosków "baby hair" i włosy są mocniejsze oraz zdrowsze. ¼ opakowania drożdży piekarniczych rozpuszczamy w pół szklanki wrzącej wody lub wrzącego mleka. Ważne, by płyn był gorący aby drożdże zabić. W przeciwnym wypadku drożdże zamiast dostarczyć nam witaminę B to wyciągną ją z naszego organizmu. Pijemy raz dziennie. Smak drożdży jest specyficzny i aby go troszkę zneutralizować można dodać np. łyżeczkę miodu :)


Pokrzywa
Ten chwast jest skarbnicą wartościowych substancji: barwników (chlorofilu, beta-karotenu), witamin (m.in. K, C, z grupy B), mikroelementów (wapnia, magnezu, żelaza, krzemu, fosforu, siarki), garbników, kwasów organicznych, flawonoidów. Najlepiej zrywać pokrzywę na wiosnę- taką nieskoszoną. Ma najwięcej składników odżywczych. 2 łyżeczki suszu z pokrzywy zalewamy wrzątkiem w filiżance. Parzymy i wypijamy.


Skrzyp polny

Skrzyp wykazuje przede wszystkim działania przeciwbakteryjne oraz regenerujące. Jest źródłem potasu i krzemu, pierwiastków odpowiedzialnych za dobra kondycję tkanek szybko rosnących, czyli włosów i paznokci.Krzem, to pierwiastek śladowy, jego ilość zmniejsza się w tkankach wraz z wiekiem, jego niedobory przyspieszają siwienie włosów. 2 łyżki suszu ze skrzypu polnego zalać wrzątkiem. Parzyć w filiżance pod przykryciem i wypić. Należy przyjmować witaminę B1, bo skrzyp ma właściwości wypłukujące ją z organizmu.


Pietruszka

Pietruszkę możemy gotować i potem wypić napar. Ale możemy również zrobić koktajl- zblenderować pietruszkę z róznymi owocami.

Herbata zielona
Zalecana dawka dla najlepszego leczenia utraty włosów to nie więcej niż 5 filiżanek zielonej herbaty dziennie. Pamiętajmy, by nie zalewać zielonej herbaty wrzątkiem, bo stanie się gorzka  w smaku. Herbatę należy zalać wodą o temperaturze 80st C


Liście brzozy

Napar z suszonych liści brzozy pomoże  przy wypadających i zniszczonych włosach.
Szklankę wysuszonych liści brzozy zalej 2 szklankami wrzątku, pozostaw do ostudzenia, po czym odcedzić i płucz włosy po ich umyciu. w przypadku kąpieli, napar wlej do ciepłej wody. Napar taki można pić- jest moczopędny, pomaga walczyć z trądzikiem.



Wiesiołek

Łyżkę nasion lub ziela wiesiołka zalej szklanką wrzącej wody i odstaw do zaparzenia. Po zaparzeniu wypij.


Liście gruszy

 1 łyżeczka suszonych listków stosujemy na filiżankę wody. Zalewamy listki wrzątkiem i odczekujemy, aż napar się zaparzy. Pijemy.


Bratek

Pierwsze efekty można zauważyć po miesiącu stosowania, jednak dopiero kilkumiesięczna kuracja wprowadza widoczne zmiany w kondycji skóry. Bratek ma również dobroczynny wpływ na cerę trądzikową i paznokcie. 

Rzeżucha
Ostry smak rzeżucha zawdzięcza zawartej w niej siarce. Ten pierwiastek bardzo korzystnie wpływa na włosy, zapobiega ich łamaniu, przetłuszczaniu, a przede wszystkim wypadaniu. 

Pestki dyni
Pestkom z dyni przypisuje się skuteczność leczenia trądziku, korzystny wpływ na stan włosów i paznokci, co znajduje uzasadnienie w ich specyficznych składnikach: cynku oraz siarce. 100g pestek zawiera również całodzienną zalecaną dawkę miedzi.

Pestki słonecznika
W nasionach słonecznika znajdziemy nienasycone kwasy tłuszczowe (między innymi kwas oleinowy i linolowy), białko, fitosterole, błonnik, argininę, witaminy A, B, E, PP i z grupy B oraz potas, cynk, żelazo, fosfor i wapń. Spożywanie pestek słonecznika korzystnie wpływa na kondycję skóry, włosów i paznokci.

Migdały
Migdały zawierają sporo minerałów, witamin i kwasów tłuszczowych . Są  fantastycznym pożywieniem na zdrowe włosy! Z migdałów przetartych na pastę można wykonać maseczkę dla zniszczonych włosów. Maseczkę nakłada się na pół godziny, a następnie myje włosy szamponem. Włosy stają się błyszczące i miękkie.

Orzechy
Orzechy są doskonałym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych, które wspomagają metabolizm oraz zapobiegają powstawaniu zbędnej tkanki tłuszczowej. Ponadto zawierają tak cenne składniki jak magnez, fosfor czy potas. Zaledwie 30 g tego przysmaku, zaspokaja dzienne zapotrzebowanie na witaminę E. A to dzięki niej możemy cieszyć się piękną skórą, mocnymi paznokciami i włosami

Otręby owsiane, pszenne, zboża
Pełnoziarniste pieczywo oraz brązowy ryż są źródłem witamin z grupy B oraz witaminy E, żelaza, fosforu, potasu i wapnia, które wzmacniają włosy i sprawiają, że są gęste i zyskują połysk. Brązowy ryż  zawiera sporo cynku, który sprawia, że włosy są zdrowe, gęste i lśniące. Dobrym nawykiem jest zaczynanie dnia od ciepłej owsianki na mleku z dodatkiem orzechów i bakalii. Płatki owsiane mają dużo witamin, które wzmacniają włosy.



1 komentarz:

Bardzo mi miło, że odwiedziłeś/aś mojego bloga! Jeszcze milej będzie mi jeżeli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.Dziękuję serdecznie za każdy komentarz nie będący spamem. :) Zapraszam ponownie!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Translate

Szukaj na tym blogu